Що таке здорова дитина?


Для всякого люблячого батька здоров'я власної дитини - найважливіша складова щастя. Але, на жаль, повністю здорова дитина в наш час рідкість. Тому кожна сімейна пара повинна задуматися про здоров'я свого майбутнього чада ще на етапі планування вагітності та по можливості змінити свій спосіб життя. Але коли ви вже батько, і минуле не повернути назад, ніколи не пізно задатися питанням що я можу зробити, щоб зміцнити здоров'я своєї дитини, або навіть чого не потрібно робити, щоб це здоров'я не погіршити ?!

Що таке здорова дитина?

Сьогодні все більше популярності набуває таке явище як загартовування дітей. На просторах Інтернету можна знайти сотні порад про цю систему гігієнічних заходів, тому ми не будемо зупинятися на цьому. Якщо ви вирішите, що загартовування - це якраз те, чого так не вистачало вашій дитині, щоб відновити втрачене здоров'я-дерзайте. Але запам'ятайте, не потрібно намагатися зробити загартовування замінником природного нормально способу життя. Адже, якщо подивитися правді в очі, завжди простіше приділити всього 15-20 хвилин в день на будь-які процедури, ніж систематично день у день вести здоровий спосіб життя. Ми не будемо вникати в якісь складні медичні або філософські поняття, а постараємося назвати прості дієві поради, які на перший погляд можуть показати комусь очевидними. Але як показує досвід, не завжди очевидні істини очевидні для всіх.



Що таке здорова дитина? фото

Отже, зверніть увагу на наступні сфери життя вашої родини і особливо вашої дитини:

  1. Рухова активність на свіжому повітрі.

    Як багато часу ваша дитина проводить на свіжому повітрі? Скільки годин він проводить, граючи на вулиці та ще де-небудь у парку? Наші діти так зайняті навчанням у школі, а після маса гуртків та додаткових занять, які також проводяться в приміщенні, домашні завдання і вечори біля телевізора чи комп'ютера, - все це сприяє високій успішності в школі, але дуже підриває і без того слабке здоров'я дитини. А як проходять вихідні у вашій родині: у вирішенні побутових проблем або за містом на природі? А адже одне з найважливіших правил здорового способу життя це висока рухова активність на свіжому повітрі. Постарайтеся гуляти з дитиною в будь-яку погоду, але без фанатизму.

  2. Друге важливе правило - не потрібно одягати на дитину тисячу одежинок.

    Коли нам жарко - ми потіємо, а пітливість може спровокувати застуду. Багатьом мамам, а найчастіше бабусям завжди здається, що їх дитинці холодно. Але завжди потрібно об'єктивно оцінювати ситуацію: якщо мені не холодно без шарфа і валянок, то моїй дитині вони і поготів ні до чого. Діти активно рухаються і повірте, отримати застуду від того, що спітнів набагато простіше, ніж захворіти від переохолодження.

  3. Прислухайтеся до бажань самої дитини.

    Не змушуйте його їсти! Звичайно ж, у будь люблячої мами серце не на місці коли дитя нічого не їсть. І всі думки про те, що потрібно нагодувати. Щоб заспокоїтися і не створювати зайву паніку спробуйте поспостерігати за дитиною. Можливо, він все-таки щось та їсть, просто не стільки, скільки хотілося б нам. Але якщо він активний і веселий значить того, що він з'їдає йому цілком достатньо, просто він не витратив належної кількості енергії. Гірше буде якщо ви почнете запихати в нього їжу, яка його організму зовсім не потрібна. Така їжа не принесе ніякої користі, крім як психологічного заспокоєння мамам і бабусям. Повірте, ваша дитина не помре з голоду. Він сам попросить їсти, коли захоче. Діти насправді більш життєздатні, ніж ми про них думаємо.

Давайте будемо любити своїх дітей і пам'ятати що здорова дитина - це дитина, яка росте в сім'ї, де панує повна гармонія душі і тіла.



Увага, тільки СЬОГОДНІ!